1 Naposledy upravil: filx (05. 10. 2006 06.49:56)

Téma: Warwick thumb NT

Zdravím.
Koupil jsem si naprosto luxusní basu Warwick Thumb bass NT, 6ti strunnou, tělo bubinga,... prostě nádhera. Jediný problém je že docela dost přepadává na hlavu.

Máte někdo stejnou basu ? Nevíte jak by se dalo tohle řešit ? Koupil jsem si speciální popruh od planet waves ten celkem pomohl ale jeste to není ono.

Budu rád za každou radu.

Warwick thumb bass NT 6string, fretted, bubinga
Warwick 6string, fretless, maple
Ibanez K5
0 xLajků:

2

Re: Warwick thumb NT

filx napsal:

Zdravím.
Koupil jsem si naprosto luxusní basu Warwick Thumb bass NT, 6ti strunnou, tělo bubinga,... prostě nádhera. Jediný problém je že docela dost přepadává na hlavu.

Máte někdo stejnou basu ? Nevíte jak by se dalo tohle řešit ? Koupil jsem si speciální popruh od planet waves ten celkem pomohl ale jeste to není ono.

Budu rád za každou radu.

No ono u sestistrunky se to da cekat, pac ten krk je docela masivni......moje rada by byla byvala kup si 5ku...ale pozde wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Warwick thumb NT

Docela mě to evokuje k dotazu - myslíte si,že existuje 6ti str. basa,která nepřepadává...?

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

4

Re: Warwick thumb NT

mno s tim uz nic neudelas leda nasazet na konec popruhu zavazi....to taky pomuze.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Warwick thumb NT

Čau. Rešil jsem podobný problém, když jsem si chtěl koupit basu BC RICH NT Best bass (http://www.bcrich.com/basses/beastshape.asp) Taky dost přepadávala a při hraní jsem vlastně celou váhu držel levou rukou, což značně omezilo techniku hry. Zkoušeli jsme to nějak vykutit a prodejce mi převrtal díru a posunul pás (kvalitní z drsné kůže), což ale nemělo skoro žádný efekt. Nakonec jsem přišel na docela zajímavou věc. Na prodavači, který měl zhruba 100kg (odhadem), ta basa držela jak přilepená. A mi, který vážím zhruba 65 kilo, sjížděla jakoo svině. Prostě je problém v objemu těl přes břicho a hrudník. A rada na závěr: Přiber 30 kilo a bude to ok smile

0 xLajků:

6

Re: Warwick thumb NT

jo čoveče, já to řešil na hooodně způsobů. myslel sem, že už přijdu i na nějaký revoluční řešení, ale nepodařilo se. ani lahváč zavěšenej na pásu u kobylky nepomohl, bylo to ještě těžší než doteď, ono to bubingo je těžší snad než železo :-) hold daň za ten zvuk je vysoká...
nakonec to dopadlo, že sem šel do krámu a zkoušel co nejvíc popruhů - a je to v pohodě. chce to hodně širokej koženej, ze spoda neopracovanej pás a doporučuju vycpanej, po hodině nošení bolí docela záda (nejsem zrovna moc robustní...). nemam sice zkušenost s šestkou, ale na pětku to docela funguje. prostě se ta basa musí přilepit na tělo drahým pásem.

možnost druhá, kup si na kolotoči tak dvacet balónků a na kolíky s nima

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

7

Re: Warwick thumb NT

Díky za rady já si pořídil SQUID od planet waves a ten problem se celkem vyřešil.

Spider: To není dobrá rada já se zbavuju pětky Ibaneze K5 abych mohl mít šestku. A mimochodem myslím že i pětka Warwick Thumb přepadává.

woodstock: Samozřejmě že existuje třeba moje druhá basa 6ti strunná bezpražec. Dalo by se říct kopie warwicka s jiným tvarem těla než má thumb drží jak přibytá yikes)

Osten: To je nápad nějaké bůčky a jdu do toho yikes) Ale jsem vegoš tak to by asi neklaplo yikes)

rozzis: Taky ti ta pětka přepadává ? Zkus ten Squid to fakt pomohlo hodně. Pak mě ještě napadla věc která určitě bude fungovat ale otázka je jeslti to ta basa přežije. Jak je držák na poruh blíž ke krku (nahore) tak je to dělané na zámky mno a když by se na to nechal udělat delší zámek tak je to vyvážené otázka je jak velkou páku to přežije. Ale jaxi psal bubinga je fakt tvrdá a těžká skoro jako železo yikes) Mno asi to testnu u nějakého rozumného kytaráře.

Warwick thumb bass NT 6string, fretted, bubinga
Warwick 6string, fretless, maple
Ibanez K5
0 xLajků:

8

Re: Warwick thumb NT

Jak vysoko máš basu položenou? Pokud ji budeš mít tak vysoko, že se pravým předloktím budeš dotýkat těla baskytary a tím ji vlstně tlačit dolů (krk jde automaticky vzhůru), tak by neměl být problém s přepadáváním. Ono obecně pod bradou většinou basy nepřepadávají...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: mikulik (05. 10. 2006 09.38:41)

Re: Warwick thumb NT

Přepadávající basu tady řešil taky Siegi, ne? Matně si vzpomínám, že si chtěl na tělo (myslím tělo basy) přilepit nějaký olověný závažíčka...

Mimochodem, jen si představte přepadávající basu... s kuklou přes hlavu, jak čeká v temný ulici za rohem, až půjde nějakej pocestnej...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

10

Re: Warwick thumb NT

mikulik napsal:

Mimochodem, jen si představte přepadávající basu... s kuklou přes hlavu, jak čeká v temný ulici za rohem, až půjde nějakej pocestnej...

Bys jí šáhl na kobylu a měla by po přepadech... big_smile big_smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

11

Re: Warwick thumb NT

Osten napsal:

Čau. Rešil jsem podobný problém, když jsem si chtěl koupit basu BC RICH NT Best bass (http://www.bcrich.com/basses/beastshape.asp) Taky dost přepadávala a při hraní jsem vlastně celou váhu držel levou rukou, což značně omezilo techniku hry. Zkoušeli jsme to nějak vykutit a prodejce mi převrtal díru a posunul pás (kvalitní z drsné kůže), což ale nemělo skoro žádný efekt. Nakonec jsem přišel na docela zajímavou věc. Na prodavači, který měl zhruba 100kg (odhadem), ta basa držela jak přilepená. A mi, který vážím zhruba 65 kilo, sjížděla jakoo svině. Prostě je problém v objemu těl přes břicho a hrudník. A rada na závěr: Přiber 30 kilo a bude to ok smile

Tak to mě pobavilo... Tak to se té basy nemusím bát big_smile

http://budvar.soulslavers.com/franta.gif Hartke VX 3500 @ Ibanez 1305 PM / Soulslavers
0 xLajků:

12

Re: Warwick thumb NT

Klusi: Mám ji vysoko pod bradou. Kdyz hraju prstama tak ten problém opravdu není tak velký horší je to u obouručného tappingu a slapu kde si to rukou těžko budeš vyvyžovat.

mikulik: Tělo té basy je z bubingy takže si dokážeš představit že je těžké i tak. Rozhodně závažím bych to neřešil.

Warwick thumb bass NT 6string, fretted, bubinga
Warwick 6string, fretless, maple
Ibanez K5
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Klusi (05. 10. 2006 09.52:58)

Re: Warwick thumb NT

filx napsal:

Klusi: Mám ji vysoko pod bradou. Kdyz hraju prstama tak ten problém opravdu není tak velký horší je to u obouručného tappingu a slapu kde si to rukou těžko budeš vyvyžovat.

mikulik: Tělo té basy je z bubingy takže si dokážeš představit že je těžké i tak. Rozhodně závažím bych to neřešil.

Hmm, tak to je pro mě trochu záhada, bubinga je těžký dřevo, takže bych čekal, že tělo převáží ten krk, ten je btw. z wengé nebo taky z bubingy?
Ale i tak, sice nechci vůbec rýt do tebe a do tvé techniky, tak to rozhodně neber, ale teď jsem si zkoušel, že i u slapu a tappingu se furt opírám loktem o tělo, možná v extrému tapping na 5-7 pražci už ne... Zas tak moc tapping ovšem nepoužívám.
A je fakt, že kdybych se loktem neopíral, tak by i 4s korveta šla za krkem...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

14

Re: Warwick thumb NT

filx napsal:

Klusi: Mám ji vysoko pod bradou. Kdyz hraju prstama tak ten problém opravdu není tak velký horší je to u obouručného tappingu a slapu kde si to rukou těžko budeš vyvyžovat.

mikulik: Tělo té basy je z bubingy takže si dokážeš představit že je těžké i tak. Rozhodně závažím bych to neřešil.

Ty jo tak to fakt uz vypada zapeklite...
ja sem snad jednou v zivote potkal predavajici basu a nebylo to prijemny na to hrat sad

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15

Re: Warwick thumb NT

Kubš napsal:
filx napsal:

Klusi: Mám ji vysoko pod bradou. Kdyz hraju prstama tak ten problém opravdu není tak velký horší je to u obouručného tappingu a slapu kde si to rukou těžko budeš vyvyžovat.

mikulik: Tělo té basy je z bubingy takže si dokážeš představit že je těžké i tak. Rozhodně závažím bych to neřešil.

Ty jo tak to fakt uz vypada zapeklite...
ja sem snad jednou v zivote potkal predavajici basu a nebylo to prijemny na to hrat sad

Klusi: Ovagol krk s ebenovým hmatníkem a bronzovými pražci. Záleží jakou techniku používáš na slap jestli palec dolů tak se o krk opíráš asi stejně jako při hře prsty. Ale já hraju palcem nahoru (palec dolů se mi zdá být nevhodná technika zvlášť na double thumb) A při tapping v nižších polohách se už tak loktem neopíráš o tělo a když tak né tak silně jako při hře prsty. Mno Warwicky obecně mají ten problém s přepadáváním na hlavu.

Kubš: Ono to tak hrozně nepřepadává holt jak tady někdo napsal je to daň za ten skvostný zvuk a zvukové možnosti. Holt je to nástroj za 120 litrů né-li víc.

Warwick thumb bass NT 6string, fretted, bubinga
Warwick 6string, fretless, maple
Ibanez K5
0 xLajků:

16

Re: Warwick thumb NT

filx napsal:

Kubš: Ono to tak hrozně nepřepadává holt jak tady někdo napsal je to daň za ten skvostný zvuk a zvukové možnosti. Holt je to nástroj za 120 litrů né-li víc.

To je velka nadrz wink big_smile ja si basu navrhnul, takze drzi jak prilepena tak kam si ji posadim....a to diky male hlave, tezkemu telu a supr popruhu.....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

17

Re: Warwick thumb NT

filx napsal:

Pak mě ještě napadla věc která určitě bude fungovat ale otázka je jeslti to ta basa přežije. Jak je držák na poruh blíž ke krku (nahore) tak je to dělané na zámky mno a když by se na to nechal udělat delší zámek tak je to vyvážené otázka je jak velkou páku to přežije. Ale jaxi psal bubinga je fakt tvrdá a těžká skoro jako železo :o) Mno asi to testnu u nějakého rozumného kytaráře.

to mě taky napadlo, dát tam tyčku k tomu levýmu držáku řemenu, ale je to blbost, jak by to vypadalo... a to dřevo by to fakt nemuselo vydržet. a to je právě ten problém toho přepadávání, ne bubinga, ne víc strun (i čtyřka přepadává), ale ta KONSTRUKCE. to tělíčko je tak malý, že posouvá těžiště strašně na stranu - takže i kdybys ten krk uříz, tak ti bude thumb přepadávat na tu díru co zbyde :-)

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

18

Re: Warwick thumb NT

rozzis napsal:
filx napsal:

Pak mě ještě napadla věc která určitě bude fungovat ale otázka je jeslti to ta basa přežije. Jak je držák na poruh blíž ke krku (nahore) tak je to dělané na zámky mno a když by se na to nechal udělat delší zámek tak je to vyvážené otázka je jak velkou páku to přežije. Ale jaxi psal bubinga je fakt tvrdá a těžká skoro jako železo yikes) Mno asi to testnu u nějakého rozumného kytaráře.

to mě taky napadlo, dát tam tyčku k tomu levýmu držáku řemenu, ale je to blbost, jak by to vypadalo... a to dřevo by to fakt nemuselo vydržet. a to je právě ten problém toho přepadávání, ne bubinga, ne víc strun (i čtyřka přepadává), ale ta KONSTRUKCE. to tělíčko je tak malý, že posouvá těžiště strašně na stranu - takže i kdybys ten krk uříz, tak ti bude thumb přepadávat na tu díru co zbyde :-)

no hele já mám WW 4s a ta teda nepřepadává smile tak bacha! big_smile a to bahení jasan asi není tak šíleně těžkej jak říkáte o bubinze

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

19

Re: Warwick thumb NT

no jo, jenze ty mas korvetu a ta ma ucho hodne dopredu, takze konstrukcne je daleko ergonomejsi nez thumb. zda se mi, ze ma i delsi/vetsi telo nez thumb

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

20

Re: Warwick thumb NT

rozzis napsal:

no jo, jenze ty mas korvetu a ta ma ucho hodne dopredu, takze konstrukcne je daleko ergonomejsi nez thumb. zda se mi, ze ma i delsi/vetsi telo nez thumb

no je prostě lepší big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: Warwick thumb NT

...zdravíčko, já mám 5tku Thumba bolt on a v životě mi nešla na hlavu...drží jako přibitá. mám ji vysoko posazenou a při slapu mám palec rovnoběžně se strunami a nic...předloktím se opírám jen při hře prsty....navíc jsem dost hrál i na corwette FNA co měl kamarád a taky nepřepadala. Oba tyhle W jsou zaručeně originál:)....kdyby někdo myslel, že k tomu udělal nějakej kytarář tělo z olova:). u té 6tky je možný, že už ta váha krku přebije to tělíčko, ale u pětky a u čtverky už vůbec neí možný aby padala. Možná že se NT chová jinak...to nevím:)...

WARWICK  Thumb bolt-on, aparat?vetsinou ten co je na podiu:)
0 xLajků: