1

Téma: REGENT

zdravim panove,

mam tento box http://www.vermona.de/70er/600s.htm a nejak mi v tom odesel reprak...myslite ze ma renovace? Uz jsem se mailove tazal i Mr. Servismana, ale zajimal by me i nazor z plena... mate nekdo zkusenosti?
Nez odesel ten reprak tak to hralo velmi slusne, i kdyz bez tech uplne spodnich basu - coz prave pricitam stari a vyseptanosti repra.

je to osazeny 1x15 (ta umrela) + 4x stredak vajcoviteho tvaru

typ : 600/1000

Pa = 50 VA
Z = 8 Ohm


Ma podle vas cenu investice do renovace? Popripade, jaky repro tam narvat?

Dik Axlik

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

2

Re: REGENT

Pokud si matně pamatuji tak je tam basový reprák  L3704(8), asi 95dB, litý koš. Kdysi před mnoha lety jsem si to občas půjčoval. Oprava tě bude stát cca 800 - 1000 Kč, ale zavolej si Štěrbovi - ROLAY za kolik a jestli je ochoten repro opravit.
Samozřejmě místo tohoto tam můžeš dát jakoukoliv slušnou patnácku, rozteče upínacích šroubů jsou normalizované

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

3

Re: REGENT

tel. 571623948

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

4

Re: REGENT

ha! diky moc! Spis ale uvazuju ze tam dam jiny repro...on ten reprak uz moc nehral ty spodni frekvence, prece jen uz je mu par let smile

tedy ma otazka zni - ma cenu do te bedny invstovat, nebo je to zbytecny? ja se v aparatech moc nevyznam, nevim jestli ma ta bedna vhodnej objem a podobne...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

5

Re: REGENT

Když se na tu bednu podívám konstruktérským okem (úplně slintám), tak už vidím kvalitní základ pro box 1x15 a 2x10. Stačí výměna ozvučnice, dělící přepážka, nějaký ochranný grill a je hotovo, jinak box je bytelný. Zjisti vnitřní rozměry, večer se podívám po nějakých vhodných reproduktorech, které by jsi tam eventuálně mohl vsadit.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

6

Re: REGENT

http://ebassist.com/docs/eminence_comparison.html
eminence_comparison.html
vybírej

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: REGENT

Ne ne, napřed musíme znát objem boxu.
Dokumentaci mám ke všem světovým výrobcům reproduktorů, co existují. Touž je moje deformace bastlíře.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

8

Re: REGENT

Pro Axlíka: Našel jsem ve svém archivu komplexní dokumentaci Vermona Regent 600H/S. Box má rozměry: 915 x 600 x 340mm. Po odečtení tloušťky materiálu – asi 25mm – bude mít ozvučnice rozměr 865 x 550mm. Na desítky necháš 260mm, na basák bude 600mm. Mezi tímto musí být dělící příčka, hermeticky oddělující basy a středy. Objem pro basák bude asi 95 litrů. Použití basreflexového nátrubku, průduch u desítek.
Reproduktory přicházející v úvahu:
Eminence Delta 15LF, Delta Pro 15, nebo od B&C, Fane atd. , možnosti jsou širší – 1ks
Z desítek třeba Eminence neodymy – Basslite S2010, kvůli váze, nebo klasické Bety, Delty – 2ks
Když to zvládneš udělat, budeš mít pořádné dělo.
Jestli se rozhodneš pro předělávku, klidně se ptej emailem na další postup.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

9

Re: REGENT

Umřela... Bhuuu...
Ale pomocí pana Betatrona (smekám) bude znovu oživena...:) Ještě, že ho tady máme, není nad to, když je někdo skutečně dobrý odborník, který je ochoten poradit ostatním. I když to není zrovna pro mě, tak obecně děkuji za některé důležité informace, stojí za to je sejvnout do počítače...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

10

Re: REGENT

nojo, to se obvykle na fórech nevidí...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

11

Re: REGENT

aj Betarone dekuji mnohokrat!
To jsem opravdu necekal, smekam smile

Bohuzel ja nejsem takovej bastířskej talent sad
Na kolik myslis ze by cela reinkarnace prisla? V podobe jak popisujes, tzn 1x15+2x10+horn ?

A co tam dat 1x15 + 2x8 + horn? To by se mi libilo mozna jeste vic smile
Ale samo si necham poradit od zkusenejsiho....
Snad na to sezenu penizky? Na kolik bys to tedy videl, rekneme nejakou lacinejsi verzi, penizku se nedostava, tudiz tam nemuzu narvat ty nej repraky....:(

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

12

Re: REGENT

Box 1x15+2x10, přestavba boxu Vermona-Regent

Reproduktory:    Eminence Delta 15LF    1ks    2.200,-            2.200,-
        Eminence Beta 10        2ks    1800,-        3.600,-
Tweeter nedávám, stejně ho každý vypíná, Bety chodí do 4kHz a tím, že nebudou zatěžovány basy, budou výšky jistě dobré. Soudím dle svého boxu s podobným řešením.

Ozvučnice.
Musíš prověřit, proměřit, jestli by stačilo uřezat přímočarou pilkou jen vršek s elipsáky a vsadit jen část ozvučnice s otvory pro 10“ reproduktory. Bude-li stávající ozvučnice naklížená, už teď musíš nainstalovat dělící přepážku na vodící hranolky. Teprve potom bude lepena horní ozvučnice (otvory jsou už vyřezané). K lepení použiješ Eprosin, nebo Epoxy 1200. Druhá alternativa je použití celistvé ozvučnice. Přesně změříš vitřní rozměry pro čelo bedny a zajdeš do Obi, nebo Baumaxu, kde ti ozvučnici přesně uřežou a bude to zúhlované. Počítej s nějakou malou vůlí, aby šlo čelo volně do bedny zasunout a dorazit na předem nalepené a přišroubované hranoly 3x3cm, počítat se zapuštěním čela. Materiál ozvučnice MDF, síla 28mm, z jedné strany tvrzené lamino. Asi 600,-Kč. Občas se podaří tento materil koupit jako odpad. Do zvučnice vyřežeš přímočarou pilkou otvory pro reproduktory, které budou našroubovány na čelo z vnější strany. Podle katalogových listů Eminence zjistit osazovací průměry. Dále je potřeba vyřezat v rozích pod basákem dva basreflexové průduchy cca pr. 6 – 8cm dle plastového nátrubku, objednat třeba v Dexonu dle katalogu. Já jsem průduchy řešil i vyřezáním rohů  5x10cm. Taky je potřeba udělat otvot mezi desítkami, situovat ho blíže dělící příčce.
Konstrukce, postup
1.    nalepit a přišroubovat hranolky 3x3cm pro upevnění ozvučnice
2.    nalepit a přišroubovat hranolky asi 1,5x1,5cm pro vsazení dělící příčky
3.    vlepit dělící příčku
4.    instalovat ozvučnici do bedny lepením a přitažením vruty
5.    přes díru nalepit poslední hranolek – vitřní čelo a příčka, tak aby oba objemy byly od
sebe  hermeticky oddělené
6.    vnitřek objemu pro basák vytlumit polepením stěn zbytkem potahové tkaniny

Podle toho v jakém stavu je koženka na bedně, zvaž jestli bude boxu potřeba dát nový kabát. Objednej v Dexonu potahovou tkaninu na reproboxy. Mají tam různé melíry, jeden běžný dvoumetr 270 - 330,-Kč. Orig lepidlo pro potahovou tkaninu, 1L 180,-Kč. Plastové rožky – 8ks vybrat z nabídky Dexonu, asi 240,-Kč.

Zapojení reproduktorů.
10“ Bety zapojit paralelně a pomocí kapacitní reaktance nebudou oba reproduktory v podstatě impedančně ovlivňovat výslednou impedanci soustavy připojením paralelně k basovému reproduktoru. V praxi výhýbka představuje dva elektrolyty G5/63V zapojené plusy k sobě. Touto jednoduchou vyhýbkou docílíme ořezávání kmitočtů od basů cca 80-100Hz, čímž desítky nebudou tolik trápeny nejnižšími kmitočty.
Pozor na správné fázování všech reproduktorů.
Dříve než budou našrobovány reproduktory, taktéž nalepit potahovou tkaninu na čelo ozvučnice. Vypadá to pěkně a splňuje to účel utěsnění přišroubovaných reproduktorů a tlumení.
Nakonec aby byl celkový design profesionální, použít na celé čelo šikmý nebo čtvercový grill. Metr čvereční stojí asi 600,-Kč.
Celkovou cenu si už spočítáš sám.

Doufám, že jsem se tady s tím elaborátem nelopotil zbytečně a již za půl roku se pochlubíš svým dílem na fóru.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

13

Re: REGENT

Ještě nějaké ukázky konstruce"

http://img53.imageshack.us/img53/9180/1001760by7.jpg
http://img174.imageshack.us/img174/6942/1001761kr9.jpg
http://img164.imageshack.us/img164/6979/1001763qi5.jpg
http://img152.imageshack.us/img152/6144/1001765tv2.jpg

Výsledek je vidět v příspěvku :  Bassbox 1x18+2x10

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

14

Re: REGENT

Betaron si zaslouží moje uznání protože on co napíše toje perla a ne jen prázdné talchání co tu většina z nás provozuje....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15

Re: REGENT

Souhlas a přidávám se k hluboký pokloně před Betaronem... i když to prázdný tlachání má taky leckdy něco do sebe, o tom bysme mohli vyprávět oba, viď, Kubši? wink

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

16

Re: REGENT

absolut respect. Pokusim se dostát vyzve. a jeste jednou moc dekuju.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

17

Re: REGENT

já už nic takovýho psát nebudu, páč je tu toho plnýfórum a už to vypadá, že všem lezu do prdele, takže...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

18

Re: REGENT

Betaron napsal:

Zapojení reproduktorů.
10“ Bety zapojit paralelně a pomocí kapacitní reaktance nebudou oba reproduktory v podstatě impedančně ovlivňovat výslednou impedanci soustavy připojením paralelně k basovému reproduktoru. V praxi výhýbka představuje dva elektrolyty G5/63V zapojené plusy k sobě. Touto jednoduchou vyhýbkou docílíme ořezávání kmitočtů od basů cca 80-100Hz, čímž desítky nebudou tolik trápeny nejnižšími kmitočty.
Pozor na správné fázování všech reproduktorů.
Dříve než budou našrobovány reproduktory, taktéž nalepit potahovou tkaninu na čelo ozvučnice. Vypadá to pěkně a splňuje to účel utěsnění přišroubovaných reproduktorů a tlumení.

Nazdar,
tak jsme se s Axlem do toho rozhodli pustit. Co se týče "fyzické" konstrukce -příčky, ozvučnice - je mi vše jasné. Problém mám s elektrikou.....nemohl bys mi nějak graficky znázornit to zapojení. Také mi nění jasné zapojení vyhýbky, tj. kde v tom celém schématu bude.....
Děkuji mnohokrát.....

Shivason

D.a.l.i: Opravena citace

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

19

Re: REGENT

Nafotím, nakreslím, popíši; ale až zítra. Pošlu Axlíkovi na email.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

20

Re: REGENT

dekujeme mnohokrat, bude to prca smile
ale bude to stat za to.
S takovou pomocnou silou to urcite zvladneme.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

21

Re: REGENT

Betaron napsal:

Nafotím, nakreslím, popíši; ale až zítra. Pošlu Axlíkovi na email.

Díky předem moc za ochotu:-)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

22

Re: REGENT

Už aby to bylo ;o)

0 xLajků:

23

Re: REGENT

Fotky a zapojení po lopatě jsem poslal Axlíkovi včera večer.
Odpověď na konkrétní dotazy Shivasonovi

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

24

Re: REGENT

Betaron : Diky ti Slicna vilo.... smile

UR : neboj, uz se na tom intenzivne pracuje, zkusim si pujcit kombo od kamosa, a kdyby  to neklaplo, tak bych si prosim jeste pujcil ten tvuj super box na vikendovou zk, jo? nebo kdy hrajete na te Muzice? akde presne tam  a v kolik...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

25

Re: REGENT

Jasně, já si jen dělám srandu, poáč Axlik si ode mě zatím pujčuje bednu ;o)

0 xLajků:

26

Re: REGENT

UR napsal:

Jasně, já si jen dělám srandu, poáč Axlik si ode mě zatím pujčuje bednu ;o)

UhRik je zlaticko smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

27

Re: REGENT

Betaron napsal:

Fotky a zapojení po lopatě jsem poslal Axlíkovi včera večer.
Odpověď na konkrétní dotazy Shivasonovi

Betarone, můj velký rádče, prosím prosím o radu:
V kšeftě kde jsem kupoval repro mi oznámili, že pokud dráty NAPÁJÍM na kontakty u repráku, příjdu o záruku. Nechtěl jsem vypadat jako naprostý pitomec, tudíž jsem se neptal jak jinak je přichytit ke kontaktům, tedy to tam mám normálně namotat?

Jinak práce postupují mílovými kroky, lepidílko se osvědčilo, všechny části drží jako přibité, vše jsem perfekcionisticky změřil, zúhloval. Teď mě čeká jen vyřezání kruhových otvorů pro repro a zasazení ozvučnice na kostru....
Mimochodem jako dělicí příčku mezi oběma prostory jsem zvolil stejný materiál jako ozvučnici, tj. MDF 28mm, tak doufám že to není na škodu....
Shivas

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

28

Re: REGENT

shivason napsal:
Betaron napsal:

Fotky a zapojení po lopatě jsem poslal Axlíkovi včera večer.
Odpověď na konkrétní dotazy Shivasonovi

Betarone, můj velký rádče, prosím prosím o radu:
V kšeftě kde jsem kupoval repro mi oznámili, že pokud dráty NAPÁJÍM na kontakty u repráku, příjdu o záruku. Nechtěl jsem vypadat jako naprostý pitomec, tudíž jsem se neptal jak jinak je přichytit ke kontaktům, tedy to tam mám normálně namotat?

Jinak práce postupují mílovými kroky, lepidílko se osvědčilo, všechny části drží jako přibité, vše jsem perfekcionisticky změřil, zúhloval. Teď mě čeká jen vyřezání kruhových otvorů pro repro a zasazení ozvučnice na kostru....
Mimochodem jako dělicí příčku mezi oběma prostory jsem zvolil stejný materiál jako ozvučnici, tj. MDF 28mm, tak doufám že to není na škodu....
Shivas

ad 1.

http://akamaipix.crutchfield.com/products/2002/263/l263fqs10pk-f.jpeg
zemnící konektory

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

29

Re: REGENT

juhuuu: to jsou obyčejný nástrčky, ne? Akorát je na tom obrázku samá maminka a žádnej tatínek...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

30

Re: REGENT

big_smile jo, tak nějak a tyhle sviňuchy jdou nacpat na kontakty reper.... (ne raper..)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: Klusi (25. 09. 2006 20.33:27)

Re: REGENT

tak tak... Čili pro shivasona: vzít nahej konec káblu, prcnout ho do té škvíry na nástrčce, která na obrázku od juhuua není vidět, sevřít kábl ohnutím dvou plíšků a zapájet...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

32

Re: REGENT

zhruba tak nějak no a nevynechat otčenáš a obětování beránků ....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

33

Re: REGENT

Konektory jsou typu Faston, jak ukázal Juhuuu. Jen si změř šířku protikusu na repráku, 4,7mm nebo 6,3mm? Podle toho kup nebo někde odcvakni samičky (třeba z pračky).
Dělící příčka 28mm sice nevadí, ale je to kus těžkého materiálu navíc. Tam stačila právě ta 16mm.
Kde jsi kupoval reproduktory? Měli je rovnou na skladě? Dvě Bety 10 taky potřebuji do nějaké konstrukce doplnit, tedy hned jakmile budou nějaké zbytečné peníze.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

34

Re: REGENT

Ok díky za info pánové, již jsem objevil ty správné sviňuchy:-)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

35 Naposledy upravil: Hocke (27. 09. 2006 22.27:12)

Re: REGENT

Jen menší poznámka: Pokud ty dvě 10" spojíte paralelně, chtělo by to 16ti ohmové (BETA10B).   Dvě 8mi  ohmové by dali paralelně 4 ohmy a vzhledem k tomu, že 15tka je předpokládám 8mi ohm. (a nominální impedanci má do cca 1kHz), by se bedna chovala od dělícího kmitočtu  jako 2,6ti ohm. Stejně tak elektrolyty zapojené bipolárně (nemluvě o toleranci elytů) není to pravý ořechový pro větší výkony. Vhodné kondy v Brně prodává PRODANCE (Štefánikova 64). Takže, pokud by byly ty desítky 16 Ohmů, pro akustické dělení cca 150Hz by byl kond asi 47uF. Jsou-li 10ky 8mi Ohmové, bylo by rozumnější je dát do série, a k nim kond asi 33uF.

0 xLajků:

36

Re: REGENT

Hocke napsal:

Jen menší poznámka: Pokud ty dvě 10" spojíte paralelně, chtělo by to 16ti ohmové (BETA10B).   Dvě 8mi  ohmové by dali paralelně 4 ohmy a vzhledem k tomu, že 15tka je předpokládám 8mi ohm. (a nominální impedanci má do cca 1kHz), by se bedna chovala od dělícího kmitočtu  jako 2,6ti ohm. Stejně tak elektrolyty zapojené bipolárně (nemluvě o toleranci elytů) není to pravý ořechový pro větší výkony. Vhodné kondy v Brně prodává PRODANCE (Štefánikova 64). Takže, pokud by byly ty desítky 16 Ohmů, pro akustické dělení cca 150Hz by byl kond asi 47uF. Jsou-li 10ky 8mi Ohmové, bylo by rozumnější je dát do série, a k nim kond asi 33uF.

Ha, tak ty všechny repro jsou 8 ohmů. Takže ted jsem z toho docela zmatený, mohl bych mistra servismana požádat o malé schéma zapojení?

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

37

Re: REGENT

Betaron napsal:

Konektory jsou typu Faston, jak ukázal Juhuuu. Jen si změř šířku protikusu na repráku, 4,7mm nebo 6,3mm? Podle toho kup nebo někde odcvakni samičky (třeba z pračky).
Dělící příčka 28mm sice nevadí, ale je to kus těžkého materiálu navíc. Tam stačila právě ta 16mm.
Kde jsi kupoval reproduktory? Měli je rovnou na skladě? Dvě Bety 10 taky potřebuji do nějaké konstrukce doplnit, tedy hned jakmile budou nějaké zbytečné peníze.

Čau, tak ty Bety jsem kupoval u PRODANCE v Brně na Štefánikově, měli je na skladě....
Co si myslíš prosím o poznámce p. Hockeho viz níže co se týká zapojení.

Mimochodem nemůžu nikde sehnat ty elktrolytické kondenzátory 470 MF/63V, v PRODANCE měli jen 0.47, 4.7 a 47 MF.....říkali mi že je to nějaká divná hodnota....?

Shivas

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

38

Re: REGENT

http://zkratak.xf.cz/bah.JPG
taklenc...  asi...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

39 Naposledy upravil: juhuuu (28. 09. 2006 12.04:20)

Re: REGENT

Termit napsal:

No takhle se mi zda, ze ty maly repra jsou zapojeny do serie ne? Pokud maji byt paralelne tak musi byt propojeny cerveny na cerveny a modry na modry. Pochopil sem ze maji byt male paralelne a to cele paralelne k tomu velkymu.

Tak uz sem to procetl poradne :-), puvodne to melo byt jak sem psal, ale co psal p. Hocke tak je to do serie vyhodnejsi.

Hocke napsal:

Takže, pokud by byly ty desítky 16 Ohmů, pro akustické dělení cca 150Hz by byl kond asi 47uF. Jsou-li 10ky 8mi Ohmové, bylo by rozumnější je dát do série, a k nim kond asi 33uF.

Jinak by to samozřejmě bylo, jak řikáš wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

40

Re: REGENT

Ano je to tak, jak poznamenal Mr. Hocke. Se změnou kmitočtu se mění i impedance přes kapacitní reaktanci a s tím i nějaké to natočení fáze.
Uvažuji ale takto: EM Delta 15LF je hodně citlivý reproduktor, Bety jsou méně citlivé a naší snahou je aby právě více brumlaly Bety, než hodně duněla patnáctka.
Kondenzátory 470M, což je taky G5 jsou standardní (plný pytel jich mám), ale pokud bude zvolena menší kapacita nic zvláštního se nestane, dělící kmitočet se posune úměrně výše.
O kvalitě elektrolytů, vím že nejsou zrovna nejvhodnější, ale co s tím mám-li jich tolik. Krabicové nepolární kondenzátory jsou výborné, ale drahé a ve velkých kapacitách ne běžně k sehnání a veliké.
Zapojení všech reproduktorů je odmyslíme-li si kondenzátor vlastně paralelně – 2,6Ohm. S kondenzátorem se tak stane pro harmonické kmitočty, neboť (už jsem to kdesi psal) spodní  g  je 47Hz, o oktávu výše prázdná struna  G  je 94Hz a nahoře v oktávě 188Hz.
V mém případě jsem si mohl dovolit toto řešení, mám zesilovače které mohou chodit do 2Ohm aniž bych se obával, že je odkouřím. Všechny poslední kšefty s tímto boxem hraji, po zvukové stránce jsem spokojen a zvláště venku toto oceňuji, zdravý tlak a razance desítek.

Dívám se právě, že Axlík má zesilovač celoflaškový – Hocke BT120. Jaké jsou impedanční výstupy? S elektrokovými koncáky a proudy na výstupním transformatoru při různých impedancích nemám zkušenosti.
Bylo by vhodné, kdyby Mr. Hocke probral detailněji náš případ, aby konstrukce boxu danému zesilovači vyhovovala.

Pozn. 8Ohm Bety odkoupím, nebudou-li se hodit.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: Hocke (29. 09. 2006 10.00:20)

Re: REGENT

Kouknul jsem na poč. simulaci Axlíkovy Regent new enclosure. Vycházel jsem z repra Delta15LF v objemu 95l se dvěma basreflexy průměr 100x150, dvě Bety10/8 Ohmů v sérii (viz juhuuuův nákres - jen kond bych dal do + přívodu (červeně označený), v uzavřeném prostoru cca 35l. Z grafů SPL a průběhu impedance bych tam viděl kond 33uF (Prodance http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=81149). Grafy sem neumím vložit, tak je pošlu Juhuuuovi, který to jistě dokáže. Celková impedance bedny by se pak pohybovala okolo těch 8mi Ohmů (na lampáčích je možnost 4, 8 a 16). I citlivost by měla být vyrovnaná do 5kHz. Pokud se tu grafy objeví, tak zelená křivka je pro Deltu15LF a červená pro 2xBeta10A v sérii.

0 xLajků:

42

Re: REGENT

Vkádám koncové grafy od Ing. Hocke:

http://zkratak.xf.cz/impedance.jpg
http://zkratak.xf.cz/SPL.jpg

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

43

Re: REGENT

přímý odkaz pro větší rozišení:

http://zkratak.xf.cz/impedance.jpg
http://zkratak.xf.cz/SPL.jpg

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

44

Re: REGENT

Přátele děkujeme, začína to vypadat opravdu slibně....už máme sehnanej skoro veškerej materiál a jen co se Shivason vrátí z dovolené tak už to snad uzavřeme, mno velmi se těsim jak to bude hrat... a kdyz to hrat nebude tak vam to tady omlatime o forum smile
- to byl samozerjme blbej for....
Velmi si vazime vaseho nezistneho ochotneho pristupu ku pomoci neznalejsim, diky!

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

45

Re: REGENT

to nejde big_smile

ale začínám ti ji závidět už teď wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

46

Re: REGENT

Takže jsem trochu upravil Juhuuuhovo schéma. Seriové zapojení 2ks beta 10, kondenzátor 33uF je na plusovém přívodu k 10-tkové Betě. (Všechny reproduktory mají impedanci 8ohm).

Mělo by to být tedy takhle?

http://www.popnoise.info/schema2.jpg

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

47

Re: REGENT

Neboj se, jedo správně jak moje, tak tvoje, ale jak tu myslim Hocke napsal, kond se dává k plusovýmu přívodu jen tak, jakože správnej elektrotechnik... Jinak obojí funguje stejně....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

48

Re: REGENT

juhuuu napsal:

Neboj se, jedo správně jak moje, tak tvoje, ale jak tu myslim Hocke napsal, kond se dává k plusovýmu přívodu jen tak, jakože správnej elektrotechnik... Jinak obojí funguje stejně....

No to nevím? fakt?

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

49

Re: REGENT

Jojo....  zapoj to podle svýho, ať to máš nachlup správně wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

50

Re: REGENT

Jo

0 xLajků:

51

Re: REGENT

Wie ist das wetter ? Es regnet.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

52

Re: REGENT

Regent vole

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

53

Re: REGENT

A já furt přemejšlel, proč to spider napsal... díky, Juhuuu smile


No jo... je pátek...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

54

Re: REGENT

on uz je zase patek? smile smile
je to fofr, ten zivot....

no panove, dneska bude ucinen predposledni krok ku kompletaci boxu vyse zminovaneho.... budeme instalovat potah, ozvucnici a vubec bychom chteli stihnout vsechnu drevni praci....

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

55

Re: REGENT

Tak to jsme napnuti až k prasknutí, jak to dopadne!

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

56

Re: REGENT

Doufám, že dřevní práce bude zárukou dřevního zvuku, voe!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

57

Re: REGENT

a piliny dejte mikulikovi, ať se mu zvýší iq.....

Mikulo, pak ti pysnu mail, mád dotaz wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

58

Re: REGENT

Dotaz zodpovězen smile

A piliny si nechte, beztak jich mám plnou hlavu už teď... smile smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

59

Re: REGENT

děkuuu

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

60

Re: REGENT

Tak pánové, po dlouhé době se opět hlásím s aktuálními informace ke stavbě boxu s původního regenta. Celého regenta jsem rozdělal, vybrousil staré lepidlo, spravil úhly a kostru + obvodové plotny znovu složil + zabudoval dělící příčku (odlehčenou, 12 mm dřevotříska. Dnes budeme řešit už jen ozvučnici a zapojení repráků. Matriál na ozvučnici jsem nakonec musel vyřešit ze dvou ks MDF, kterou měli na skladě - slepení 8mm a 18mm MDF - slepili ji profíci přímo v dílně, vše krásně uřezali na mašině (s přesností na desetinu milimetru:-) Nechal jsem si dostatek vůle a i po kompletní zakobercování hran padne ozvučnice jako ulitá do předního otvoru boxu. Prvně jsme zkoušeli kobercovat záda boxu (už kvůli tomu že to není vidět, kdyby se to nepovedlo). U potahování platí dvojnásobně: "Někdy mín, je víc" - neboli příště míň lepidla. Tím jsme se řídili už při potahování vlastního těla boxu. Z vnitřnch stran jsme vytvořili zvukovou izolaci pomocí těsnícího rouna. Nic nehrká, vše je slepeno epoxydem, uvídíme ovšem co se bude ozývat po uvedení do provozu. Dnes večer jsem dám i nějaké fotky. Myslím, že to vypadá poměrně luxusně......však budete moc posoudit. A pokud to bude hrát na h.vno, tak budeme mít aspoň pěkný stojan na kvítka:-)

Š

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

61 Naposledy upravil: mikulik (10. 10. 2006 12.20:05)

Re: REGENT

Hehe... aneb mladej Betaron v akci... podle stylu psaní jsem nejdřív fakt myslel, že je to od Betarona... big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

62

Re: REGENT

No to úžasné, dílo spěje do finiše !

A co kultura při stavbě? My když jsme s kapelou stavívali bedny, tak jsme u toho vypili alespoň demižon vína. Potom s pocitem dobře vykonané práce jeli Roburem domů. Akorát jsme se nedomluvili kdo bude řídit.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

63

Re: REGENT

No přece autopilot smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

64

Re: REGENT

Betaron napsal:

No to úžasné, dílo spěje do finiše !

A co kultura při stavbě? My když jsme s kapelou stavívali bedny, tak jsme u toho vypili alespoň demižon vína. Potom s pocitem dobře vykonané práce jeli Roburem domů. Akorát jsme se nedomluvili kdo bude řídit.

My u toho spíš kouříme funkční vzorky....navíc jsem zjistil, že mě to ale hrozně baví (člověk si při fyzické práci odpočině po osmi hodinách v kanceláři:-)
Navíc se z Axlíka stává docela perfekcionalista - úplně mě překvapil, vždycky o sobě totiž tvrdil jak je levý. Nebo se mu možná nechtělo, tak to rozhlašoval, aby nemusel nic dělat:-)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

65

Re: REGENT

shivason napsal:
Betaron napsal:

No to úžasné, dílo spěje do finiše !

A co kultura při stavbě? My když jsme s kapelou stavívali bedny, tak jsme u toho vypili alespoň demižon vína. Potom s pocitem dobře vykonané práce jeli Roburem domů. Akorát jsme se nedomluvili kdo bude řídit.

My u toho spíš kouříme funkční vzorky....navíc jsem zjistil, že mě to ale hrozně baví (člověk si při fyzické práci odpočině po osmi hodinách v kanceláři:-)
Navíc se z Axlíka stává docela perfekcionalista - úplně mě překvapil, vždycky o sobě totiž tvrdil jak je levý. Nebo se mu možná nechtělo, tak to rozhlašoval, aby nemusel nic dělat:-)

he he, sakra, dalsi co me prokoukl smile

jj, funkci vzorky - tzn. - Hašiš je idealní.
Jsem bohuzel abstinent (asi tri tydny uz) takze vinko nee, ale dal bych si rad. smile

jinak co se tyka podoby Shivasona s Betaronem....no, myslim ze co se tyka hracickovstvi tak urcite. Stejne tak systematiky prace, ja jsem spis anarchista smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

66

Re: REGENT

Tak tady posílám pohledy na box v podobě z dnešní půlnoci:)

http://www.popnoise.info/forum_baskytara/box1.jpg

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

67

Re: REGENT

jejdanánku nostaligie na mojí 2x15" lednici se ozvala big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

68

Re: REGENT

A ještě pohled šikmo zpředu (málo místa na focení:) Ozvučnice ještě není úplně zapasována do boxu, jen lehce nastrčená.

http://www.popnoise.info/forum_baskytara/box3.jpg

Shivas

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

69

Re: REGENT

Axlík napsal:

Jsem bohuzel abstinent (asi tri tydny uz) takze vinko nee, ale dal bych si rad. smile

Á, další v klubu dočasnejch abstinentů. Welcome to hell, nigga! Já bych si občas taky dal škopek, až bych brečel...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

70

Re: REGENT

mikulik napsal:
Axlík napsal:

Jsem bohuzel abstinent (asi tri tydny uz) takze vinko nee, ale dal bych si rad. smile

Á, další v klubu dočasnejch abstinentů. Welcome to hell, nigga! Já bych si občas taky dal škopek, až bych brečel...

njn, jenze ja narozdil od tebe jsem prestal dobrovolne....tedy sice dobrovolne ale pod tlakem okolnosti.... uz toho bylo proste moc. Ted dlouho budu totalne abstinovat (tedy co se tyka chlastu smile )  a pak se uvidi...

jinak box roste jako z vody.... zacina pusobit dojmem velke sily.... TOHLE bude peklo na nozickach! smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

71

Re: REGENT

nó, 120wattový peklo.... nebo kapesní peklíčko big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

72

Re: REGENT

shivason napsal:

Tak tady posílám pohledy na box v podobě z dnešní půlnoci:)

http://www.popnoise.info/forum_baskytara/box1.jpg

z tý almary napravo by byla dobrá 8x10" big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

73

Re: REGENT

juhuuu napsal:

nó, 120wattový peklo.... nebo kapesní peklíčko big_smile

LOL ty si koleduješ banáne

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

74

Re: REGENT

cé wé??

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

75

Re: REGENT

ty voe ten už je tak drzej že vynechává Očka

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

76

Re: REGENT

chybí ti tam čárka...





.....2x!

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

77

Re: REGENT

TYVOLETOJEKOLOS!

0 xLajků:

78

Re: REGENT

připomíná mi to moji bejvalou   ....   myslím jako bednu Crate 2x15 - to bylo žůžo stěhovat ;o)  Jo Axlíku a bude to mít i mražák ;o))))

0 xLajků:

79

Re: REGENT

UR napsal:

připomíná mi to moji bejvalou   ....   myslím jako bednu Crate 2x15 - to bylo žůžo stěhovat ;o)  Jo Axlíku a bude to mít i mražák ;o))))

pak ale člověk vypadá jak king

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

80

Re: REGENT

Kubš napsal:
UR napsal:

připomíná mi to moji bejvalou   ....   myslím jako bednu Crate 2x15 - to bylo žůžo stěhovat ;o)  Jo Axlíku a bude to mít i mražák ;o))))

pak ale člověk vypadá jak king

Jo chlapy, kromě mrážaku v tom bude i mikrovlnka a mašina na presso:)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

81

Re: REGENT

shivason napsal:
Kubš napsal:
UR napsal:

připomíná mi to moji bejvalou   ....   myslím jako bednu Crate 2x15 - to bylo žůžo stěhovat ;o)  Jo Axlíku a bude to mít i mražák ;o))))

pak ale člověk vypadá jak king

Jo chlapy, kromě mrážaku v tom bude i mikrovlnka a mašina na presso:)

jasne a taky tam bude odstredovac co bude za palic ganjy dostavat hasis...
a mozna bych tam i uzil vodni postel (aspon letiste a vyhrivany)
....kdo ma ty fanynky furt vohybat nekde  v parku,
akorat se u toho clovek nastydne smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

82

Re: REGENT

Už je to uděláno, už je to hotovo:-) teda na 99 procent. Ještě přidělat na pevno záda. Probíhá fáze testování, pže už to hraje:)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

83

Re: REGENT

http://www.popnoise.info/forum_baskytara/box_new1.jpg

tak takhle tedy vypadá ve své kráse....POPNOISE Custom Series No.1 Eminence:)
Dnes jsme ho zadeklovali a hráááááje ale jak naprosto konkrétní krásný čistý hutný zvuk...:)

Ješte roštík, logo do horního levého rohu (budeme o tom vést s Axlíkem určitě debatu, kam ho nakonec umístíme) a je i kosmeticky dokončeno:)

Shivas

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

84

Re: REGENT

shivason napsal:

http://www.popnoise.info/forum_baskytara/box_new1.jpg

tak takhle tedy vypadá ve své kráse....POPNOISE Custom Series No.1 Eminence:)
Dnes jsme ho zadeklovali a hráááááje ale jak naprosto konkrétní krásný čistý hutný zvuk...:)

Ješte roštík, logo do horního levého rohu (budeme o tom vést s Axlíkem určitě debatu, kam ho nakonec umístíme) a je i kosmeticky dokončeno:)

Shivas

Trosku mi to pripomina vytrestenou opici, s 15" tlamou.... big_smile moc pjekne

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

85

Re: REGENT

Vypadá to impozantně, škoda že teď v práci na monitoru vidím jen velkou černou bednu a žádné detaily. Chce to nafotit s bleskem až bude dílo kompletně dokončeno a řádně se vychválit na foru!

(Pozn. Když uřežeš ještě z toho zesilovače co přesahuje bude to pěkně sladěná kombinace.)

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

86

Re: REGENT

Betaron napsal:

(Pozn. Když uřežeš ještě z toho zesilovače co přesahuje bude to pěkně sladěná kombinace.)

A kterou stranu bys rezal Ty? big_smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

87

Re: REGENT

Z každé strany kousek, aby nápis HOCKE zůstal pěkně uprostřed a opticky to ladilo!

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

88

Re: REGENT

Asi mi během přestavby něco uniklo, ale jak se z Regenta stalo Hocke???

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

89

Re: REGENT

Betaron napsal:

Z každé strany kousek, aby nápis HOCKE zůstal pěkně uprostřed a opticky to ladilo

Tak do toho se asi pouštět nebudu:-) nerad bych to zlikvidoval......

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

90

Re: REGENT

mikulik napsal:

Asi mi během přestavby něco uniklo, ale jak se z Regenta stalo Hocke???

Mno, Hocke zůstal Hockem, pouze ta věc pod tím, ta bedna, ta se změnila - z Regenta na POPNOISE Custom BOX No. 1:-) V postatě tam z Regenta zůstali jen obvodové překližky (a rohy - připadali mi dost vintage, tak jsem je použil a je to docela ok:)
Mám asi 100 fotek, které jsme včera udělali, dám se odkaz na nějaké lepší (světlejší i s detaily, pže to "dílenské" zpracování myslím stojí za to vidět:-)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

91

Re: REGENT

Jo taaak... za světlejší fotky bych byl jen rád, tyhle jsou tmavý dost a já mám ještě v práci extra tmavej monitor, na kterým nejde nastavit jas, takže vidím jen černý obdélníky...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

92

Re: REGENT

mikulik napsal:

Jo taaak... za světlejší fotky bych byl jen rád, tyhle jsou tmavý dost a já mám ještě v práci extra tmavej monitor, na kterým nejde nastavit jas, takže vidím jen černý obdélníky...

Neboj dostaneš kvalitnější....už si to stahuju do práce z uschovny:-) dnes budou....

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

93

Re: REGENT

http://www.popnoise.info/forum_baskytara/box_new2.jpg

Tak tohle myslím už má lepší vypovídací hodnotu:-)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

94

Re: REGENT

Jo, už to vidím... díky, shivasone! Krásný, akorát ta otřískaná basa to tam nějak hyzdí... wink

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

95

Re: REGENT

http://www.popnoise.info/forum_baskytara/box_new4.jpg

A unavení ale štastní tvůrci (včerejší půlnoc:-)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků:

96

Re: REGENT

Skvělé, velice pěkně i s unavenými tvůrci.
Ještě grill, dej celistvý, ne jen na reproduktory. Nevidím u 15" repra přepouštěcí otvory, nebo to jen zaniká v potahové koberci?

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

97

Re: REGENT

Héézkýýý... Klobouk dolů a poklona...:) Za odvahu se do toho pustit, výdrž s doděláváním a za super výsledek... Však já to příjdu otestovat...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

98

Re: REGENT

Koukám, Klusi, že jste s Axlíkem rozjeli na fenderu inzertní kampaň... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

99

Re: REGENT

Mikulík: Ale to my jsme se ani nějak nedomlouvali... Holt Kubšovatíme..:) smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

100

Re: REGENT

Betaron napsal:

Skvělé, velice pěkně i s unavenými tvůrci.
Ještě grill, dej celistvý, ne jen na reproduktory. Nevidím u 15" repra přepouštěcí otvory, nebo to jen zaniká v potahové koberci?

Otvory jsou dole v rozích, koberec jsem vlepil i na vnitřní strany, takže to zaníká při pohledu zvrchu...ale jsou tam 5x10cm na každé straně:-)
Celkově to má velice zajímavý zvuk. Hraje strašně čistě, pokud si stoupneš za box, nejde slyšet vůbec nic, vše hraje pěkně zepředu, takže jsme to utěsnění je naprosto ok. Zvuk je krystalicky čistý, krásně oddělené hluboké basy z 15´´ a "vyšší basy a středy z obou desítek´´.....moc pěkné. Grill dám určitě celistvý aby to mělo profi finiš:-)

MTD Grendel
Delicia Jantar 4
EHX Big Muff
Roland Cube 30 Bass / malé ale výkonné, na domácí pidlikání
0 xLajků: