1

Téma: Mikrofon pro snímání aparátu

Resim ted problem mikrofonu na snimani baskytarove aparatury - ma nekdo z Vas zkusenosti s ruznymi mikrofony pro tento ucel vhodnymi? Je lepsi dynamicky nebo kondenzatorovy? Muzete doporucit konkretni modely?

0 xLajků:

2

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no hele neporadím ti víc než chce to speciální na basu nebo nějakej dobrej "obyč" ale levným obyč sejmeš možná kytaru a zpěv ale basu ani náhodou

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Někdo používá i kopákový mikráky, ty maj rozsah od třeba 30 Hz až někam k 15 kHz.

MTD Beast 5 RW - snímače a aktivka SBS - DR strings BKB 5
MTD Beast 5 MG - rozdělaná
Warwick Pro Tube IV - 400W hybrid - 12AX7, EL 84
2 x Warwick WCA 411 Pro , box 2 x 15" Eminence Delta
0 xLajků:

4

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Je dulezite volit mikrofon, ktery je urcen pro nizke kmitocty, tzn. klidne i kopakovy. Ohledne dynamickeho/kondenzatoroveho neporadim. Co se tyka znacky, sel bych do osvedcenych znacek typu Akg, Shure, Sennheiser, Rode, .... s adekvatnim urcenim.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

d.a.l.i napsal:

Je dulezite volit mikrofon, ktery je urcen pro nizke kmitocty, tzn. klidne i kopakovy. Ohledne dynamickeho/kondenzatoroveho neporadim. Co se tyka znacky, sel bych do osvedcenych znacek typu Akg, Shure, Sennheiser, Rode, .... s adekvatnim urcenim.

jj víc ti tu asi obyčenjní nezvukaři neřeknou smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

6

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

buď kopák nebo kondenzátor.... ale aby měly 20hz-20khz

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

7

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Co se týče typu mic dynamický/kondenzátor, tak dynamickej je hodně konkrétní a vyniknou cinkavý výšky, zvukově je to takový placatější, zatímco kondenzátorovej je více o středech, měkčí attack, celkové mohutnější sound. Jednou jsme zvučili ve studiu kopákovým mic z blízka (značku už nevím) a bylo tam hodně dunění a zvuk byl celkově měkčí. Možná braný z dálky v kombinaci s dynamickým z blízka a linkou by to bylo žůžo. Tolik moje zkušenosti.

0 xLajků:

8

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no hlavně dynamickej má víc skoků, zdvihů a poklesů v pásmu, takže něco zdůrazní a něco potlačí, kdežto kondík má po celým pásmu r.

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

9

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Líbil se mi AKG D112, v současné době je můj favorit Audix D6.

0 xLajků:

10

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

d112 použivá snad každej big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

11

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

na ten AKG jsem se dival a zdal se mi pomerne dobry
potrebuju to predevsim do zkusebny na nahravani a pripadne do PA pri nejake vetsi akci

0 xLajků:

12

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

D112 se opravdu hojně používá, nebejt tak drahej, beru hned big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

13

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

mno, kondenzátory bejvaj všeobecně "rovnější" pokud nejsou speciálně designovaný, takže co se věrnosti týká, lepší kondenz, ale pravda je, že dost hodně záleží na tom, jak a kam k tomu aparátu ten mic dáš. No a když jich (pro nahrávání) může být víc, tak to rozhodně neškodí...

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

14

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

hele tak na vic mikrofonu penize nemam sad proto chci jeden kvalitni - nekdo na toho Audixe nadava, nekdo rika ze je lepsi jak D112... chtelo by to vyzkouset

0 xLajků:

15

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

tak přeji úspěšné zkoušení big_smile - ne sorry jen se směju představě, jak du do kšeftu a řeknu prodavači: "tak pane, já bych chtěl vyzkoušet tenhle mikro na zvučení basy, takže mi tady nastavte to PA, kombo a já si to zkusím big_smile   - ne fakt sorry yikes)

0 xLajků:

16

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

BTW mimochodem.... nevíte někdo, kolipa Hz má (sub)kontra H struna u 5ky????

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

17

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

big_smile ale moc jinych moznosti nevidim.... rozhodne to chci zkusit s vlastnim aparatem a basou, takze se pokusim domluvit v nejakem obchode, jestli by mi to proti zaloze nepujcili

0 xLajků:

18

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

juhuuu: myslim ze 38Hz, ale nejsem si jistej

0 xLajků:

19

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

38 fakt ne.... E má 41.2

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

20

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

aha, tak sorry

0 xLajků:

21

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

bych si to moh spočítat, ale sem línej a jaxi škola mě teď fakt nzajímá.. big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

22

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

spočítej to prosím, mě to taky zajímá yikes)...

0 xLajků:

23

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

tak mi vyšlo 30.86513hz za předpokladu, že E je přesně 41.2hz

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

24

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

mno nevím nevím juhuuu ale myslím že sem ti to říkal smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

25

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no ono odpověď    "myslim že.... ale nejsem si jistej...."  není moc přesvědčivá...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

26

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

ale tak to víš nejsem typ člověka co z nejistoty dělá 100% pravdu....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

27

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

31 Hz ?! To je mazec! Vzhledem k tomu, že frekv. rozsah mý bedny je papírově 60 - 20.000 Hz, tak to mi tam hrajou z Háčka jen vyšší harmonický? No a vtzhledem k tomu, že i kvalitní 15'' jsou tak of 37 Hz, tak to moc nechápu ...  Kozlíku vysvětli prosím, jsi přece šikovný ;o)

0 xLajků:

28

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Tak se děti posaďte big_smile

No né, hrát ti to bude, ale potichu, já si chci koupit od Hocka kombo, co má v sobě reprák 55-5khz, takže z toho taky nejsem nějak odvázanej.... A ty repra 37hz jsou naprosto v pohodě....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

29

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no jako já se na zahraničním foru dočetl že když chce člověk pořádnou bednu na 5tku tak by se   měl optat výrobce na hodnotu 31 a kousek níž....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

30

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

No jsme zpět u tématu - který mikrofon dokáže sejmout takové frekvence? (pokud z bedny vůbec lezou). Pak je nutný kombinovat to s linkou!

0 xLajků:

31

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no právě že  kopákový mirkofony (basový všeobecně) a kondíkový maj obvykle pásmo od 20hz do 10000-20000hz.. takže to není problém....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

32

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Kubs: vyrobci sice udavaji frekvencni rozsahy, ale ma to "malicky" hacek - zalezi, s jakym utlumem. Nekdo 3dB, nekdo klidne 10. Takze pak "kupodivu" hraje lepe (rozumej v basech) znackovy lowend, ktery ma psano napr. 55-5kHz (s utlumem max 3dB), nez nejaka levna znacka, ktera "hraje" 35-6kHz (jenze s utlumem az 10dB)...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

33

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Horší ale je, když tam hodnotu útlumu neuvedou, jak bývá zvykem ...

0 xLajků:

34 Naposledy upravil: Kubš (24. 08. 2006 15.10:28)

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

d.a.l.i napsal:

Kubs: vyrobci sice udavaji frekvencni rozsahy, ale ma to "malicky" hacek - zalezi, s jakym utlumem. Nekdo 3dB, nekdo klidne 10. Takze pak "kupodivu" hraje lepe (rozumej v basech) znackovy lowend, ktery ma psano napr. 55-5kHz (s utlumem max 3dB), nez nejaka levna znacka, ktera "hraje" 35-6kHz (jenze s utlumem az 10dB)...

víšco já hodil do googlu termín a mě to vyplivlo thread a z toho sem tohle vyčetl šlo spíš jen o tu hodnotu než o účinnost v těhlech hlubokých mezích:)

btw pro zajímavost sem juknul do manuálu k SWR a u zesíku píšou -3dB 20 Hz až 40 kHz ale jak je to u repros to už nevím....ale to zjístím z netu

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

35

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

jo, kdyby to takhle měly repráky....... big_smile big_smile big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

36

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

jo tak repráky by to měli mít - 3 db kolem 63 Hz  teda apson to má 2x10 bedna ze stejný serie nic moc ale mám k tomu tu 12cku tak ta to dožene big_smile SNAD!!!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

37

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

K tý nový pětce si přikup ještě 1x15 ;o)

0 xLajků:

38

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

vůbec to fakt nee na to fakt prachy nejsou big_smile jinak 15" reprák mě nikdy nepřišla že by nějak lépe zvládala basy spíš naopak big_smile zvlášt ty levnější....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

39

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

-3db u 63hz ????? to tam musí bejt u 30Hz tak -20dB big_smile  To ti na tom hraje éčko??? big_smile  Ale jak je vidět, tak to zkrátka hraje a basta....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

40

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Já už bych to taky neřešil, začíná mi z toho bejt šoufl yikes) Hlavně že nám to hraje, ne?

0 xLajků:

41

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no hele taky si myslím že teoretické řešení není vůbec důležitý....podívejte jaký data nám teoreticky předkládá behriinger big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

42

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Právě - teorie dobrý, ale když teorie říká ne, uším se to líbí a nic nehoří, tak co řešit ne?....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

43

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Tak věchto dvou stránkách debaty jste mi zase, už aspoň po stý, dokázali jak jsem naprosto totálně nevzdělanej....Pánové kam na ty vědomosti chodíte? Já maximálně pochopim kam strčit jack a jekej kabel naletovat a to jsem prosím za technika kapely...smekám big_smile

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

44

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no tak třeba já nevim nic, plácám, co si myslim a někdy se i trefim...


Ale, jak řikáš ty, taky jsem rád, že dokážu zapojit kabely a tak... Teď si někdo řekne, že to je ftipný, ale když mi někdo volá na mobil, jak spojit koncák s bednou..... Neřikám, že to je špatný, prostě ty lidi hrajou a nejsou technický, ale já za to rád sem... smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

45

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

No stejně, je super že to tady funguje, vpodstatě všechno ohledně techniky a aparatury jsem se naučil tady a stále to přibývá, pořád se něco řeší a hlavně se pořád najdou lidi co jsou ochotní poradit, já jediný co můžu poskytnout jsou zkušenosti uživatele...ale jaký, že ...Keen JB, hraju přes teslu....po takovym infu se lidi doslova píděj,že big_smile

...no nic, jdu se učit, zase....hura...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

46

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

big_smile   Sem na tom podobně big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

47

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

takze kdyz chce clovek dostat zakladni frekvenci na Hcku tak by mel mit 18" repro smile

0 xLajků:

48

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

myslim, že je to zbytečný....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

49

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

myslím že záleží na konkrétním typu a rozsahu pač já fakt nemám dobrou zkušenost s 15"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

50

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

No, uz to tu zaznelo, repro malokdy hraje uplne v nejnizsich basech, ale z druhe strany, prece neni problem pouzit dostatecne "jemny" equalizer (nejlepe ctvrtoktavovy wink a vytahnout spodky manualne big_smile

Jinak vyssi harmonicke nas zachranuji, prece jen dostatek prvnich harmonickych (+ samozrejme i dalsich) docela staci (mluvim o tonech na Hacku) a jak jdete po hmatniku nahoru, postupne se pridavaji i zakladni frekvence.

Z druhe strany - pokud to hraje, jak se vam libi, kaslete na specifikace a pouzivejte usi.

PS: Behringer je excelentnimi papirovymi hodnotami prosluly. Stop pokusum na baskytarach...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

51

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

ROOTen napsal:

takze kdyz chce clovek dostat zakladni frekvenci na Hcku tak by mel mit 18" repro smile

To fakt neni nutný - kvalitní 4x10 je schopná jít i na 37 Hz (např. Glockenklang), ale za takovou bednu samozřejmě zaplatíš ...
A jinak jak psal d.a.l.i - vyser se na čísla a používej uši (v případě e-shopu je to trochu problém yikes)

0 xLajků:

52

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

UR napsal:
ROOTen napsal:

takze kdyz chce clovek dostat zakladni frekvenci na Hcku tak by mel mit 18" repro smile

To fakt neni nutný - kvalitní 4x10 je schopná jít i na 37 Hz (např. Glockenklang), ale za takovou bednu samozřejmě zaplatíš ...
A jinak jak psal d.a.l.i - vyser se na čísla a používej uši (v případě e-shopu je to trochu problém yikes)

V pripade e-shopu pouzij mesicni (ci 14-denni?) zaruku vraceni zbozi bez udani duvodu, nebudes-li spokojen...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

53

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

d.a.l.i napsal:
UR napsal:
ROOTen napsal:

takze kdyz chce clovek dostat zakladni frekvenci na Hcku tak by mel mit 18" repro smile

To fakt neni nutný - kvalitní 4x10 je schopná jít i na 37 Hz (např. Glockenklang), ale za takovou bednu samozřejmě zaplatíš ...
A jinak jak psal d.a.l.i - vyser se na čísla a používej uši (v případě e-shopu je to trochu problém yikes)

V pripade e-shopu pouzij mesicni (ci 14-denni?) zaruku vraceni zbozi bez udani duvodu, nebudes-li spokojen...

AMEN

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

54

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

nojo, ale furt si pučovat a (z)vracet bedny, dokud se mi nezalíbí... big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

55

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

tak tě kopnou do prdele i v rajským eshopu big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

56

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

tak ňáko no big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

57

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

Jejda, tak prece nebudete prvni kolo vyberu bedny delat nahodnym nakupem z e-shopu... Navic mate po republice hromadu e-shopu, tak se da v nejhorsim udelat slusny vyber i takto (jen si zaplatite nemale penize za postovne, kdyz byste chteli vratet 10 beden postou zpet wink

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

58

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

já UŽ  to radši NEŘEŠÍM!!!!!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

59

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

UR napsal:
ROOTen napsal:

takze kdyz chce clovek dostat zakladni frekvenci na Hcku tak by mel mit 18" repro smile

To fakt neni nutný - kvalitní 4x10 je schopná jít i na 37 Hz (např. Glockenklang), ale za takovou bednu samozřejmě zaplatíš ...
A jinak jak psal d.a.l.i - vyser se na čísla a používej uši (v případě e-shopu je to trochu problém yikes)

ja hraju na 4 strunu, takze me to zajima spis teoreticky smile

0 xLajků:

60 Naposledy upravil: ROOTen (25. 08. 2006 12.39:15)

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

mimochodem jsem dnes navstivil kytary.cz a po dotazu na mikrofon k basove aparature jsem byl obstastnen pouze nechapavym pohledem smile a radou ze linkou je to daleko kvalitnejsi a lepsi

0 xLajků:

61

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

To sou dementi big_smile Ale je pravda, že si na to většina zvukařů a hudebníků (bohužel) zvykla...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

62

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

ROOTen napsal:

mimochodem jsem dnes navstivil kytary.cz a po dotazu na mikrofon k basove aparature jsem byl obstastnen pouze nechapavym pohledem smile a radou ze linkou je to daleko kvalitnejsi a lepsi

bohužel úroveň tamnějších prodavačů je nehudebnická aspon někteří z nich nevypadaj na hudebníky....na chodově je to teda spíš lepší ale na dačickýho sem neměl dobrej pocit že ten chlapík kytarám rozumí

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

63

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

http://www.kytary.cz/karta.php?060903:n … mp;ID=4042

co tohle?? frekvence dobrá akorát je to kopákovej no.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

64

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

to je to samý - basovej mikrofon...... Ale je to stagg no big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

65

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

no to byl jen návrh

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

66

Re: Mikrofon pro snímání aparátu

No jasný, tak za tu cenu... I když jáááá, když mám toho MIC200 s phantomem, bych asi vzal nějakej kondíkovej behringer....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků: